Święto Patrona Szkoły

Powróciliśmy do świętowania Dnia Patrona Szkoły w formie uroczystej szkolnej akademii. W tym roku ranga święta była szczególna z uwagi na 80. rocznicę powołania Armii Krajowej, a równocześnie atmosfera nadzwyczajna z powodu dramatycznej sytuacji międzynarodowej i konfliktu rozgrywającego się za naszą wschodnią granicą. Podczas akademii przypomniano organizację i osiągnięcia Polskiego Państwa Podziemnego oraz upamiętniono bohaterów z okresu powojennej konspiracji, których działaczy nazywamy Żołnierzami Niezłomnymi. Na koniec uroczystości nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego o tematyce Armii Krajowej.

Spotkanie w ramach Święta Patrona Szkoły było także wyrazem naszych antywojennych nastrojów.