Mechanik pojazdów samochodowych

Mechanik Pojazdów Samochodowych specjalista zajmujący się naprawą i obsługą samochodów. Dokonuje niezbędne regulacje i kontroluje jego stan techniczny, ale także stopień zużycia podzespołów i układów, utrzymuje tym samym pojazd w dobrej kondycji aby był niezawodny i trwały.

Informacja dodatkowa:  Absolwent w cyklu kształcenia otrzymuje prawo jazdy kategorii B

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

MOT .05. „Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych”

Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

•  Naprawy pojazdów samochodowych
  • Obsługi pojazdów samochodowych
  • Montażu dodatkowego wyposażenia w pojazdach samochodowych
  • Diagnostyki komputerowej pojazdów samochodowych
  • Sprawdzenia stanu technicznego pojazdów samochodowych
  • Regulacji podzespołów pojazdów samochodowych
  • Uzyskania dodatkowych uprawnień diagnosty samochodowego uprawniających do wykonywania badań technicznych na stacjach kontroli pojazdów

Mechanik Pojazdów Samochodowych  znajdzie zatrudnienie w :

• przedsiębiorstwach przemysłu motoryzacyjnego
  • zakładach naprawczo-obsługowychpojazdów samochodowych,
  • zakładach budowy pojazdów samochodowych
  • sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych
  • zakładach naprawy i obsługi opon
  • na stanowisku kierowcy-dostawcy

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Warsztaty szkolne są wyposażone w maszyny i urządzenia  stanowiska obsługowo-naprawcze do nauki zawodu z zakresu mechaniki i elektroniki samochodowej. W trakcie nauki uczniowie uczą się posługiwać narzędziami do obróbki ręcznej i maszynowej.  Szkoła posiada również samochód do nauki jazdy kategorii B.