Dzień Irlandzki w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu

28 listopada w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu odbył się Dzień Irlandzki. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu finansowanego z programu Erasmus +. Projekt „Międzynarodowe szkolenie zawodowe szansą na start do europejskiej kariery” zakłada umożliwienie młodzieży uczącej się na kierunkach technik mechanik oraz technik pojazdów samochodowych staże zawodowe odbywające się w Irlandii. Dzień Irlandzki to okazja na poznanie kultury tego kraju, historii oraz ciekawostek związanych z tą zieloną wyspą. W ramach Dnia Irlandzkiego odbyły się 2 konkursy skierowane do młodzieży okolicznych szkół podstawowych. „Co wiesz o  Irlandii?” – konkurs wiedzy oraz „Terenowa gra szkolna” – podczas której młodzież musiała wykazać się znajomością symboli charakterystycznych dla Irlandii. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody a występy młodzieży ze szkół powiatu krośnieńskiego były artystycznym podsumowaniem uroczystości.

Nagrody w konkursie wiedzy otrzymali:

I miejsce – Iga Krężałek,

II miejsce – Julia Lechowska

III miejsce – Zuzanna Żychowska.

W terenowej grze szkolnej zwyciężyli:

I i II miejsce – uczniowie ze szkoły podstawowej z Ustrobnej, a III miejsce – uczniowie ze szkoły podstawowej w Chorkówce.

jako wyraz podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursów opiekunom wszystkich szkół podstawowych biorących udział w Dniu Irlandzkim  wręczono dyplomy oraz statuetki wykonane przez uczniów Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu.